سلام به شما دوستان عزیز

بار ها شده که وقتی داخل یک مغازه رنگ فروشی می شوید با انواع و اقسام رنگ ها مواجه می شوید و برایتان سوال پیش می آید که این رنگ ها چه کاربرد هایی دارند؟
در این مقاله می خواهیم برای شما توضیح دهیم که انواع رنگ ها چیست و چه کاربردی دارد

رنگ پلاستیک

یکی از قدیمی ترین و کاربردی ترین رنگ هاست که دارای کیفیت های مختلفی هست. این رنگ ها برای پوشاندن معایت دیوار و سقف بسیار مناسب است.

رنگ روغنی

این نوع رنگ ها از رنگ های سنتی و قدیمی محسوب می شوند. این رنگ برای رنگ آمیزی در و پنجره بسیار مناسب است.
این رنگ ها سه نوع هستند:
مات
نیمه مات
براق

رنگ مولتی کالر

این رنگ از نوع رنگ های مدرن و امروزی هست که در دکوراسیون های داخلی استفاده می شود. این رنگ ها را می توانید روی هر سطحی بکشید مثل گچ، سیمان،چوب، شیشه،کاشی و…

رنگ بلکا

بارزترین ویژگی که دارد این است که این رنگ ساختار سلولوزی دارد که از الیاف طبیعی ساخته شده است و می تواند جایگزین کاغذ دیواری و رنگ باشد به همین دلیل بسیار از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه هست.

رنگ آکلیریک

این نوع رنگ ها بسیار رنگ های متنوعی هستند که در دکوراسیون داخلی و نقاشی ساختمان به کار می رود. شما می توانید از این رنگ ها برای خلاقیت بیشتر و جلوه های هنری بر روی دیوار از این رنگ استفاده کنید.
این رنگ ها در سه نوع مات و نیمه مات و براق در بازار عرضه می شود.

رنگ نانو

رنگ نانو یکی از بهترین رنگ ها برای معماری های روز دنیاست. ویژگی بارز این رنگ ها، عایق بودن در برابر سرما و گرماست. این رنگ معمولاً برای نمای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می کنند.

رنگ آکلیدی

این رنگ از ترکیبات اسید چرب ساخته شده است که غلظت و سرعت خشک شوندگی بالایی دارد. این رنگ را برای حفاظت از رطوبت باران و برای جلوگیری از آلودگی استفاده می کنند.

رنگ پتنیه

این نوع رنگ ها در دکوراسیون های داخلی کاربرد دارد که به دو نوع سبک کلاسیک و مدرن استفاده می شود. این رنگ ها عمر بالایی دارند و قابل ترمیم هستند.

رنک کنیتکس

این رنگ ها برای ایجاد بوششی برجسه استفاده می شوند. این رنگ ها هم بسیار مقاوم هستند و دوام زیادی دارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *